Cottage sýr na 10 rychlých způsobů

10 způsobů, jak využít sýr cottage

Cottage sýr je obyčejný-neobyčejný druh sýru, který má velké uplatnění a je jako dělaný pro přípravu jednoduchých, rychlých jídel. A jako důkaz tohoto jsem dala dohromady 10 možností, jak si cottage užít!
 
Každá z těchto variací je opravdu snadná. Některé jsou slané, jiné sladké, některé budou nejlepší s kouskem kvalitního pečiva a jiné můžeme servírovat třeba s pečenými brambory nebo grilovanou zeleninou. A nebo s nimi připravit skvělé jednohubky!

Cottage s rajčetem a bazalkou. Rajče a bazalka jsou osvědčená kombinace. Co je smíchat s cottage sýrem? 

Sýr cottage - rychlé a jednoduché recepty

Cottage a sedmero bylinek. Cottage jde dohromady s jakoukoliv bylinkou. Klidně vezměte všechny, co vám na zahrádce rostou, nasekejte a vmíchejte.

Cottage s cibulkou a kmínem. Co dodat. Je to podobné tvarohu, který dáváme na pečáky. Ale má to něco navíc. A je to fakt mňam.

Cottage a kopr. O kopru tu byla už řeč (tady). K tomuto druhu sýru jde výborně. (a vůbec není třeba koprem šetřit :))

A nebo cottage s lososem a koprem. Uzený losos a kopr, to je tutovka. 

Cottage a la tzatziki. Co dodat. Bude skvělý, svěží a jenom se potřebujeme rozhodnout, jestli použijeme i mátu. Pokud si chcete osvěžit recept na tzatziki, tak můžete tady.

Vajíčková pomazánka s cottage. Vajíčková pomazánka jde vylepšit mnoha způsoby, třeba cottage sýrem. (já osobně v tomto případě preferuju vajíčka trošku hruběji nakrájená).

„Hot“ cottage. Všechny předchozí tipy byly poněkud jemné. Co zkusit cottage s něčím ostřejším? Čerstvé, sušené nebo nakrádané chilli, pálivá chilli pasta a pořádná dávka pepře nám pomůžou.

Cottage s medem a ořechy. Spousta sýrů se servíruje nasladko. I cottage tak můžeme snadno připravit. Osvědčená kombinace je med (tekutý) a sekané vlašské ořechy. 

Cottage s ovocem. Co zkusit tenhle sýr doplnit ovocem? Jahody, maliny nebo třeba broskve budou parádní volbou.
 
A ještě malé poučení na závěr… vyplatí se mít doma vždy v ledničce jedno balení cottage :).